„Polityka senioralna w praktyce, czyli jak stanąć frontem do osób starszych, nie stworzyć pułkownika, trafić z celami i odnieść sukces” to tytuł unikatowej w skali kraju publikacji poświęconej tworzeniu i zarządzaniu lokalną polityką senioralną. Poradnik można pobrać bezpłatnie na naszej stronie internetowej, natomiast pierwszych 200 chętnych osób może zdobyć go w wersji drukowanej.

[POBIERZ PUBLIKACJĘ]

[ZDOBĄDŹ EGZEMPLARZ DRUKOWANY]

Poradnik adresowany jest do szerokiego grona odbiorców w lokalnych środowiskach, którzy chcą poznać istotę prac nad polityką senioralną i być może włączyć się w ich przebieg. Zapewne przyda się także pracownikom administracji samorządowej koordynującym tego rodzaju poczynania, bądź przygotowującym się do procesu wypracowania lokalnej polityki senioralnej w swojej gminie.

Może zechcą do niego sięgnąć ci wszyscy, którzy pragną odzyskać zaufanie do polityki przez duże „P”. Ona zaczyna się właśnie tak – od poznawania rzeczywistości, formułowania wizji zmiany, stawiania celów, a później ich realizowania i obserwowania rezultatów. Polityka senioralna, mądrze wdrażana, to sposób na rozwiązanie wielu problemów społecznych i gwarancja realizacji praw osób starszych.

Poradnik „Polityka senioralna w praktyce” to nie tylko solidny zastrzyk wiedzy teoretycznej, to także konkretne przykłady i liczne praktyczne wskazówki. Poradnik powstał bowiem na bazie wielomiesięcznych prac nad lokalnymi politykami senioralnymi dla Wałcza, Sławna oraz Dębna. Opracował go dr Sławomir Doburzyński, autor książek z dziedziny rozwoju regionalnego, publicysta, autor i współautor dokumentów strategicznych i koncepcji rozwoju, praktyk z kilkunastoletnim doświadczeniem.

Publikacja powstała pod auspicjami Polskiej Fundacji Społeczeństwa Przedsiębiorczego ze Szczecina i stanowi podsumowanie naszego dwuletniego projektu „Profesjonalne i zaangażowane rady seniorów” realizowanego dzięki wsparciu z Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.